MgA. Rojíková Roxana

O MNĚ

Kreslení, čmárání a potřeba kreativního vyjádření jsou mou součástí již od raného dětství. Pravděpodobně se to se mnou nedalo vydržet, protože už v pěti letech mě rodiče zapsali na Základní uměleckou školu v městečku na středním Slovensku, odkud pocházím.

Později jsem (ehm, už sama od sebe) vystudovala Animovanou tvorbu na Střední umělecké škole, no a posledních 9+ let žiji v Čechách, kde jsem své studium završila na Vysoké umělecké škole jako Magistra umění (MgA.) ve dvou oborech: Ilustrace a grafika a Intermediální tvorba.

Za celou tu dobu mě kreslení a vytváření nových věcí nepřestalo bavit, těšit a naplňovat a velmi ráda se s vámi o tuto moji více než 25 letou vášeň podělím a přispěji k úspěchu vašeho podnikání či kráse vašeho počínání.

Jsem názoru, že umění, estetika i krása by se neměly potichu a seriózně krčit jen za stěnami velkolepých muzeí a grandiózních galerií, případně v kreativních hlavách vysedávajících v alternativních kavárnách marně čekat na své zhmotnění. Umění vždy bylo součástí našich životů. Obklopovalo lidi v antickém Řecku, ve starověkých chrámech i v gotických katedrálách, v romantických či v rokokových příbytcích a ještě nedávno k nám přemlouvalo například skrze půvabné secesní plakáty Alfonse Muchy.

Tak proč by nás nemohlo obklopovat i dnes? Nevkusné reklamy, kýčovité billboardy, šablonovité obaly produktů a další nešvary moderní doby se přece mohou (a dají) nahradit jedinečnými obrazy plnými fantazie, lidských příběhů, jejich myšlenek a snů. Pojďme se společně znovu obklopit něčím s větší hodnotou, něčím, na co se sami chceme dívat a co nám bude přinášet radost. A lze postupně vytvořit trochu koukavější svět.